ده احساس غیر قابل ترجمه

ده احساس غیر قابل ترجمه

در بیشتر کشور های غربی، روز ولنتاین در تاریخ 14 فوریه جشن گرفته می شود. با توجه به نزدیک شدن به این روز ما چگونگی نشان دادن احساسات به زبان های مختلف را بررسی خواهیم کرد:
Cwtch (زبان ولز)
Cwtch فراتر از در آغوش گرفتن است، احساس رضایتی می باشد که از در کنار معشوق بودن حاصل می شود. هر کسی می تواند ما را در آغوش گیرد اما تنها عشق حقیقی به ما احساس Cwtch را می دهد.
یا ابورنه (عربی)
این واژه به معنای "مرا به خاک بسپار" می باشد. اما در کنار این معنی تلخ و تاریک، به تمایل به مرگ پیش از عاشق شدن اشاره دارد، که ادامه دادن زندگی بدون معشوق را بسیار دشوار تجسم می کند.
Mamihlapinatapei (شیلی)
به نظر می رسد این واژه به تمایل بین دو نفر اشاره دارد که می خواهند عشقی را شروع کنند، اما هیچ کدام شجاعتی برای برداشتن گام اول ندارند. 
Forelsket (نروژ)
Forelsket لذتی را شرح می دهد که شما هنگام عاشق شدن، احساس می کنید. به عبارتی به انرژی حاصل از رابطه ی جدید اشاره می کند. این واژه ی نروژی مفهومی بسیار رمانتیک دارد.
Odnoliub (روسیه)
این واژه برای اشاره به افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که تنها یک عشق در زندگی خویش دارند.
Onsra (بودایی)
این واژه مورد استفاده قرار می گیرد تا احساس تلخ و شیرینی را نشان دهد که ما هنگامی تجربه می نماییم که عشق را حس کردیم اما می دانیم این عشق دوامی ندارد.
Manabamáte (جزیره ایستر)
این واژه برای احساسی به کار برده می شود که ما عاشق شده ایم اما اشتیاق چندانی نداریم.
Oodal (زبان تمیل)
Oodal عاشقان با ظاهری عصبانی را توصیف می کند که با معشوق خود نزاع داشته اند. حقیقتا آنها عصبانی نیستند اما غرور به آنها اجازه نمی دهد که آن را به معشوق خود نشان دهند.
Flechazo (اسپانیایی)
اسپانیایی زبانان از این واژه استفاده می کنند، به معنای عشق در نگاه اول. در حقیقت این واژه برای هنگامی به کار برده می شود که عشق به طور ناگهانی احساس می شود.

 


Cafuné (پرتغالی)
Cafuné به عمل دست کشیدن به موهای معشوق و دواندن انگشتان لا به لای موهای معشوق گفته می شود.
می تواند بررسی این نکته بسیار هیجان انگیز باشد که واژگان مختلف در هر زبان و هر فرهنگ چگونه به کار می روند تا احساساتی را نشان دهند که ما می دانیم و همه ی ما تجربه کردیم اما خیلی اوقات چگونگی ابراز آنها را نمی دانیم. در زندگی عاشقانه، دانستن روش درست ابراز احساسات به شدت مهم می باشد. نشان دادن درست احساسات در شرایط رسمی خصوصا هنگام نگارش بسیار با اهمیت تلقی می شود. خوشبختانه شما همیشه می توانید روی مترجمان حرفه ایی ما حساب کنید زیرا آنها ابزار های ضروری برای ابراز درست احساسات در زمان مناسب را دارا می باشند.
 

23:1 1398/11/14

برچسب‌ها: ولنتاین زبان های مختلف ترجمه عشق ترجمه Love ترجمه به 10 زبان